Gdzie na wakacje z dzieckiem podczas pandemii?

Categories PodróżePosted on
Wakacje w górach

Mimo iż kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa są znoszone, wciąż zaleca się, aby unikać dużych skupisk ludzi, a na wakacje wybierać miejsca spokojne i niezatłoczone. Oznacza to, że wiele urlopowych kierunków nie zostanie zrealizowanych, zwłaszcza jeśli podróżujesz z dzieckiem. Dlatego mamy dla ciebie kilka wskazówek.

Gdzie na wakacje z dzieckiem?

Pomysły na wyjazdy z dzieckiem znajdziesz na www.czasdladzieci.pl, poszukaj tam inspiracji, konkretnych miejsc, kierując się dodatkowo naszymi wskazówkami. Marzyły ci się rodzinne wakacje za granicą? A może planowałeś wyjazd nad morze? Warto przełożyć to na następny rok, a w tym postawić na odpoczynek i spokój.

Wybierając miejsce na wakacyjny pobyt, należałoby się w pierwszej kolejności kierować tym, jak potencjalnie zatłoczony może być ten region. Jak możesz się domyśleć, nie poradzimy Zakopanego, Kołobrzegu czy Trójmiasta.

Gdy znajdziesz odpowiednią lokalizację, ważne jest, jaki rodzaj noclegu wybierzesz. Najlepiej byłoby zdecydować się na domek letniskowy lub mieszkanie, gdzie masz pewność, że nie będzie się przewijać zbyt wiele ludzi. Ze względów finansowych to niemożliwe? Sprawdzając pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe dopytaj się, ilu gości przyjmują jednorazowo oraz jakie stosowane są środki sanitarne. Sam też o to zadbaj i noś ze sobą sobie płyn do dezynfekcji, przypominaj najmłodszym o konieczności jego stosowania. A teraz sprawdź, jakie mamy wskazówki dotyczące popularnych wakacyjnych kierunków.

Wakacje za granicą w czasie pandemii

Obecnie do większości krajów Unii Europejskiej można już wyjeżdżać bez konieczności odbywania kwarantanny. Pamiętaj jednak, że obecna sytuacja jest rozwojowa, trudno przewidzieć, jak to będzie wyglądać za miesiąc, dwa. Może okazać się, że granice ponownie zostaną zamknięte, a wy w najlepszym wypadku po prostu nigdzie nie wyjedziecie. Z tego względu odradzamy zagraniczne wakacje w tym roku. Jeśli jednak bardzo ci na nich zależy, wybierz kierunek, w którym epidemia przebiegała spokojnie.

Wakacje nad morzem 2020

W tym roku wielu Polaków będzie spędzać wakacje nad morzem, a jak już widać z doniesień, najbardziej popularne miejsca są zatłoczone, podstawowe środki ostrożności nie są zachowywane przez turystów. Boisz się o zdrowie swoich dzieci lub po prostu – nie lubisz tłumów?

W takim razie postaw na niewielkie, nadmorskie miejscowości. Co prawda nie będzie tam ekskluzywnych kurortów i hoteli, za to do dyspozycji są przytulne pensjonaty czy ośrodki agroturystyczne. Możesz sprawdzić Chałupy, Pustkowo, Poddąbie, Kadyny czy Sarbinowo. To niewielkie, kameralne wsie w pobliżu bałtyckich plaż.

Mazury na wyjazd z dziećmi

Mazury mają wszystko, co potrzeba dzieciom – są lasy, jeziora, różne atrakcje sportowe. Można wypoczywać aktywnie, na rowerach, łódkach lub po prostu, biegając. Jednocześnie, o ile tylko nie wybierzesz największych miejscowości turystycznych, lecz nieduże miejsca, jak Jabłonka czy Nowa Kaletka, to będziesz mieć zapewniony kameralny wypoczynek. Na Mazurach nietrudno o wygodne domki, których ceny zachęcają, jest to więc idealny kierunek na wakacyjny wyjazd z dziećmi w 2020 roku.

Wakacje w górach

A co z wakacjami w górach? To równie dobry pomysł, co Mazury. Bieszczady, Karkonosze, Beskidy powinny spodobać się zarówno rodzicom, jak i najmłodszym. Jest też większy wybór łatwych, rodzinnych tras, niż w Tatrach. Najlepiej wybrać miejsce, w którym oprócz pieszych wycieczek, są inne atrakcje, jak parki linowe czy aquapark. Jedną z takich lokalizacji jest miejscowość Istebna w Beskidach.

1 comment

  1. Jak dla mnie każde inne miejsce niż dom jest dla dziecka atrakcyjne. W przypadku gór — może być za ciężko. Jednak już Mazury i morze dają znacznie więcej możliwości. Można zorganizować spędzanie czasu na różne sposoby. Tak, by się nie nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *