Jakie ubranka dla niemowlaka? Co kupić małemu dziecku i ile?

Categories Ciąża i Poród, Maluch, NoworodekPosted on
Ubranka dla dziecka

Jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat, trzeba dobrze się przygotować do jego pojawienia. Każda przyszła matka zastanawia się nad tym, co kupić i ile, żeby było wystarczające dla noworodka. W sieci nietrudno o znalezienie listy wyprawki, dlatego warto jest wiedzieć, co powinno się obowiązkowo znaleźć na takim zestawieniu.

Czym kierować się przy wyborze ubranek dla niemowlaków?

Najważniejsze, żeby kierować się rozsądkiem. Małe dzieci szybko rosną, nie ma więc sensu w kupowaniu wielu różnych ubrań, które posłużą nam góra kilka tygodni, może nieco dłużej. To samo dotyczy się też ceny – wydawanie krocie na niemowlęce ubranka to jak wyrzucanie pieniędzy w błoto. Oczywiście patrząc na wybór sklepów, czasem można się wręcz przerazić, a koszt ubranka dla maluszka nie raz dorównuje kwocie ubrania dla osoby dorosłej, ale i na to jest sposób.

Dobrze jest także kompletować ubranka biorąc pod uwagę porę roku, w którym ma przyjść na świat nasz maluszek. Inny zestaw będzie nam niezbędny latem, a inny zimą czy jesienią. Istotne jest również by kierować się wygodną dziecka, dzięki czemu i ono nie będzie się męczyć i mi też nie.

Jaka wyprawka dla noworodka?

Lista niezbędnych ubranek jest dosyć prosta i zawiera w sobie zarówno poszczególny typy ubrań, jak również ich ilość:

  • Body – najlepiej 5-6 sztuk
  • Pajacyki – też 5-6 sztuk
  • Śpioszki i półśpioszki – 2, maksymalnie 3 sztuki
  • Kombinezon – wystarczy jeden, najlepiej niezbyt gruby, żeby dziecko się nie zgrzało
  • Kaftaniki i bluzeczki – 2-3 sztuki
  • Ubranka na wyjścia (spodenki, koszulki) – maksymalnie 2-3 zestawy ubranek
  • Buty – na początek 1 para wystarczy, gdyby kombinezon czy inne ubranka nie posiadały zabudowanych stóp

Ubranka dla niemowląt

Jaki rozmiar ubranek dla noworodka?

Nigdy nie możemy mieć pewności jak duże urodzi się nasze dziecko, do tego noworodki szybko rosną i już po kilku tygodniach będą wyrastać z pierwszych sztuk ubranek. Czym się więc kierować? Większość rodziców bierze pod uwagę to, jacy oni byli zaraz po urodzeniu, więc przede wszystkim patrzy się na cechy dziedziczne. Oczywiście nigdy nie ma się pewności, co do tego i dopiero po narodzinach będzie się miało pewność. Pewne rzeczy można jednak mniej więcej obliczyć, żeby dopasować rozmiar ubranek maksymalnie jak najlepiej.

Jakie ubranka kupować dla większej wygody?

Problem ubierania noworodków bywa kłopotliwi i wielu rodziców się tego obawia, szczególnie jak ma przyjść do ubrania większej ilości warstw. W takim wypadku najprostszym i jednocześnie najwygodniejszym rozwiązaniem byłoby kupowanie ubranek rozpinanych na całej długości ciała maluszka. Niektóre mamy zalecają także kupowanie ubranek nieco większych, aby materiał był luźniejszy, wychodząc z założenia, że tak będzie bezpieczniej, a maluch będzie miał wygodniej.

Jakie ubranka dla noworodka latem, a jakie zimą?

Zdecydowanie pora roku także ma tutaj niebagatelne znaczenie. Jeżeli mamy rodzą wiosną czy latem, z pewnością można liczyć na większe oszczędności, ponieważ nie będzie konieczności kupowania kombinezonów i grubszych ubrań. Bardziej przydadzą się cienkie ubranka, body i bluzeczki. Jesienią czy zimą konieczne będzie zaopatrzenie się w ubranka z dłuższym rękawem i kombinezon, który uchroni maleństwo przed przeziębieniem.

Gdzie kupić ubranka dla niemowlaka?

Możliwości mamy naprawdę wiele, ale problem polega na tym, że najczęściej popularne firmy oferujące ubranka dla niemowląt bardzo wysoko się cenią. Zakupy dla dziecka nie są więc tutaj tanie, szczególnie gdy chce się kupić więcej sztuk ubrań i patrząc na to, jak krótko one posłużą. Dobrym rozwiązaniem może być odkupienie ubranek używanych lub skompletowanie ich także po rodzinie, jeżeli jest taka możliwość. Czasem też trafiają się dobre promocje, które pozwalają na zrobienie zakupów po niższej cenie niż standardowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *