Łóżeczka niemowlęce i dziecięce, które rosną razem z dzieckiem!

Categories Maluch, Noworodek, PrzedszkolakPosted on
łóżeczko dziecięce

Łóżeczko to jeden z najważniejszych mebli w dziecięcym pokoju. Wybór odpowiedniego łóżka jest trudny już na samym początku, kiedy należy podjąć decyzję, czy najlepszy będzie kosz Mojżesza, wygodne w transporcie łóżeczko mobilne, tradycyjna drewniana kołyska, a może łóżko, które rośnie wraz z dzieckiem? Ta ostatnia opcja wydaje się być najlepsza z punktu widzenia ekonomicznego, ale czy faktycznie jest to najlepsze rozwiązanie?

Łóżka rosnące z dzieckiem – co to takiego?

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze spędzają bardzo dużo czasu w łóżeczku. Niemowlęta potrzebują wielu godzin snu, dlatego też wygodne i zdrowe łóżko to absolutna podstawa. Ilość propozycji producentów mebli dla dzieci jest ogromna, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć model idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Dużą popularnością cieszą się łóżeczka wielofunkcyjne, które posiadają dodatkowe szuflady, pełniąc tym samym rolę komody, oraz przewijak.

To jednak nie koniec pomysłowości projektantów. W sklepach meblowych możemy znaleźć łóżka dla dzieci, które będą im służyć od okresu niemowlęctwa aż do momentu pójścia do szkoły, a czasem nawet dłużej. Przykłady pomysłowych i bardzo praktycznych łóżek rosnących z dzieckiem znajdziemy w wielu sklepach meblowych, czego przykładem może być m.in. strona atbmeble.pl/kategoria-produktu/meble/lozeczka-dzieciece-tapczaniki-140×70/.

Łóżeczko dziecięce od niemowlaka do przedszkolaka

W pierwszym okresie życia, dzieci rosną w niesamowitym wręcz tempie. W ciągu zaledwie kilku lat z maleńkich istotek zmieniają się w niezwykle ruchliwe i pełne energii małe kopie dorosłych. Te zmiany następują bardzo szybko i nie da się ukryć, że kupowanie co 3-4 lata nowych mebli może być nie tylko męczące, ale również bardzo kosztowne. Idealnym rozwiązaniem jest więc łóżeczko z wydłużonym okresem eksploatacji, które początkowo wygląda jak tradycyjne dziecięce łóżko ze szczebelkami. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w szuflady i przewijak. Kiedy jednak maluch podrośnie, możemy je rozłożyć uzyskując większą powierzchnię do spania.
Takie łóżko po rozłożeniu wygląda dokładnie jak pomniejszona wersja łóżka jednoosobowego, z tym, że jest dostosowane wysokością do potrzeb dziecka.

Łóżko od narodzin do dorosłości

To może dla niektórych brzmieć dość nieprawdopodobnie, a jednak jest możliwe. Zakup takiego mebla bez wątpienia wiąże się ze sporym wydatkiem, ale jest to wydatek jednorazowy, a łóżko będzie służyć wiele lat. Początkowo takie łóżka wyglądają jak tradycyjne łóżeczka dziecięce, przy każdym kolejnym przebudowaniu coraz bardziej zbliża się wyglądem do zwykłego łóżka jednoosobowego dla osoby dorosłej.

Oczywiście nie każdy musi być entuzjastą takiego rozwiązania, jeśli lubimy często zmieniać wystrój wnętrza, to być może lepiej jest kupować co jakiś czas zupełnie nowe meble. Jeśli jednak nie lubimy ponosić zbędnych wydatków, podobają nam się ciekawe rozwiązania i wygoda jaka się z nimi łączy, to bez wątpienia rosnące łóżeczko dla dzieci spełni nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *