Jakie ćwiczenia na brzuch robić po ciąży?

Categories Dla mamy, Moda i urodaPosted on
cwiczenia po ciazy

Powrót do formy i figury sprzed ciąży jest marzeniem wielu kobiet. Wybierając aktywność fizyczną, warto postawić na takie ćwiczenia, które angażować będą mięśnie brzucha, ale nie będą pomijać pozostałych partii ciała. Czytaj dalej i sprawdź jakie ćwiczenia na brzuch robić po ciąży!

Kiedy można zacząć ćwiczyć po ciąży?

Wiele mam chce jak najszybciej powrócić do aktywności fizycznej, odzyskać sprawność i dawną figurę. Nawet jeśli czują się dobrze, powinny dać sobie czas przynajmniej do zakończenia połogu, czyli odczekać około 6 tygodni.

Bardzo ważne jest, aby pozwolić organizmowi na właściwą regenerację. W okresie połogu zachodzi w ciele kobiety wiele zmian, których nie warto przyspieszać i zagłuszać wysiłkiem ponad normę.

Kobiety, które urodziły dzieci poprzez cesarskie cięcie, powinny odczekać dłużej od tych rodzących naturalnie. Dobrze jest, przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej, skonsultować się z lekarzem i fizjoterapeutą uroginekologicznym, który oceni bliznę po cięciu i wyda zgodę, bądź nie, na rozpoczęcie ćwiczeń. Średnio w przypadku kobiet rodzących za pomocą cesarskiego cięcia okres rekonwalescencji wynosi około 12 tygodni.

Jak pozbyć się brzucha po ciąży?

Większy brzuszek, nie tylko u kobiet po ciąży, jest zmorą wielu osób. Niestety nie da się go pozbyć samymi ćwiczeniami. Warto, oprócz ruchu, postawić na zdrową i zbilansowaną dietę, która pomoże w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu.

Mamy często zastanawiają się jak zgubić brzuch po ciąży, szybko i efektywnie. Nawet po połogu ma prawo jeszcze odstawać i w zależności od indywidualnych preferencji organizmu, może upłynąć kilka miesięcy. aż stanie się płaski.

Warto oczywiście stawiać na ćwiczenia. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna i jeśli tylko zdrowie na to pozwala, dobrze jest ją włączyć do swojego harmonogramu dnia po ciąży.

Jakie są najlepsze ćwiczenia na brzuch po ciąży?

Poniżej kilka prostych ćwiczeń, które warto wykonywać na brzuch po ciąży:

  • klęk podparty ze wznosami rąk i nóg po ciąży- po ustawieniu się w pozycji klęku podpartego należy napiąć brzuch, ściągnąć łopatki i naprzemiennie unosić rękę i nogę po skosie. Dobrze jest wykonać 3 serie tego ćwiczenia, po 15 powtórzeń w każdej,
  • nożyce na płaski brzuch po ciąży – po wygodnym położeniu się na macie należy naprzemiennie unosić obie nogi,
  • unoszenie bioder na mięśnie brzucha po ciąży – po ułożeniu się na plecach należy ugiąć nogi w kolanach, przy jednoczesnym pozostawieniu stóp na macie. Następnie unosimy miednicę i wytrzymujemy tak około 10 sekund. Po opuszczeniu czynność powtarzamy. Dobrze robić dziennie około 20 powtórzeń tego ćwiczenia na brzuch po ciąży,
  • klasyczna deska – świetne ćwiczenie wzmacniające brzuch po ciąży, a jednocześnie działająca na plecy, ręce i nogi. Wykonując deskę, pamiętajmy o prostej głowie, spiętych pośladkach, brzuchu i ściągniętych łopatkach. Czas wykonywania ćwiczenia można z czasem wydłużać, na początek wystarczy kilkanaście sekund.

3 comments

  1. Klasyczna deska dokładnie tak jak w nazwie… klasyka! Bardzo polecam to ćwiczenie, bo u mnie sprawdzało się całkiem dobrze. Szybko wróciłam do formy po ciąży 😉

  2. Koniecznie po ciąży trzeba iść na konsultację do fizjo! Może nam się wydawać, że wszystko jest ok i możemy już ćwiczyć, a tak naprawdę mięśnie na to nie pozwalają. Dlatego też nie widzi się efektów. Ja tak miałam i zrobiłam sobie ćwiczeniami więcej szkody niz pożytku :/

  3. Ja po ciąży musiałam iść na siłkę, bo miałam wrażenie, że żadne domowe ćwiczenia mi nie pomagały 🙁 ale nie żałuję 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *